دوستان در این پست نحوه تنظیم مودم D-Link 2730u قدیمی (مشکی) رو به شما آموزش میدیم ، با ما در ادامه همراه باشید…

D-Link 2730u

نکته: قبل از هر کاری از فعال بودن سرویس ADSL خود مطمئن شوید (با اتصال مودم به خط تلفن باید چراغ ADSL پس از حدود 30 ثانیه ثابت روش شود).

 

1. برای شروع تنظیم مودم D-Link 2730u ابتدا وارد صفحه تنظیمات مودم میشیم ، برای این کار داخل آدرس بار مرورگر خود IP مودم که در اکثر مودم ها 192.168.1.1می باشد را تایپ کنید و کلید Enter را فشار دهید.

مانند تصویر زیر

حالا پنجره ای برای شما باز می شود که از شما User name و Password را در خواست می کند. در اینجا ما فرض رو بر این میگیریم که مودم شما ریست شده است یا برای اولین بار است که می خواهید وارد تنظیمات مودم خود شوید و در نتیجه User name و Password برای آن تعیین نکرده اید. همان User name و Password پیش فرض را که در پشت مودم شما یا در دفترچه راهنمای آن نوشته شده است را وارد می کنید. User name و Password اکثر مودم ها کلمه admin ( هم برای نام کاربری و هم برای رمز عبور ) است.

برای تنظیم مودم D-Link 2730u به صورت پیش فرض admin و admin مشخص شده است.(در صورتی که خودتون پسورد رو عوض کردین ، پسورد مودم را وارد کنید)

نکته: این Username و Password را با Username و  Password ی که ISP به شما داده اشتباه نگیرید.

نکته: اگر پسورد رو قبلا عوض کردین و در حال حاضر نمیدونین پسورد چیه میتونین مودم خود را ریست کنید.

 

2. حال پس از وارد شدن به تنظیمات روی advanced setup کلیک کرده و گزینه layer2 interface را انتخاب کنید.

3. در صفحه باز شده vpi و vci شرکت سرویس دهنده اینترنت خود را وارد کنید. (در صورتی که vpi و vci را ندارید با پشتیبانی سرویس دهنده خود تماس بگیرید)

در این آموزش ما برای تنظیم مودم D-Link 2730u از مقدار 0 و 35 استفاده کردیم.

و گزینه های دیگه را همانند تصویر بالا انتخاب نمائید. بعد از انجام این مراحل گزینه apply/save را بزنید.

 

4. حال گزینه wan service را از گزینه های سمت چپ مودم انتخاب نمائید.

5. در این صفحه اگر گزینه ها پر شده بودند همه را حذف کنید تا همانند تصویر بالا صفحه خالی باشد و تنظیماتی از قبل ذخیره نباشد.

بر روی گزینه add کلیک کنید تا صفحه زیر باز شود

6. گزینه next را انتخاب کنید

7. گزینه PPP over Ethernet (PPPoE) را انتخاب کرده و next بزنید تا صفحه زیر باز شود.

8. در این صفحه Username و Password سرویس اینترنتی که خریداری نموده اید را وارد کنید. و نیازی به تغییر گزینه های دیگه نمی باشد.

next بزنید تا صفحه زیر باز شود.

 

9. در این صفحه تیک گزینه select dns server interface from available wan interface را انتخاب نمائید و next بزنید (همانند تصویر بالا روی use the following نگذارید)

 

10. در این صفحه تنظیمات انجام شده نمایش داده میشود که باید بر روی گزینه apply/save کلیک کنید.

حال باید وارد صفحه تنظیمات وایزلس شوید تا برای وایرلس مودم اسم و رمز بگذارید.

11. در گزینه های سمت چپ صفحه wireless را انتخاب نمائید.

وارد قسمت basic شوید. در این قسمت enable wireless تیک داشته باشه و در قسمت SSID نام وایرلس خود را وارد کنید.(هر اسمی میخواهید به انگلیسی وارد کنید) باقی گزینه ها را تغییر ندهید و بر روی apply/save کلیک کنید.

حال وارد قسمت security شوید.

12. همانند تصویر بالا باشد و فقط select SSID همان اسمی است که برای وایرلس انتخاب کرده اید. در قسمت wpa passphrase که در تصویر نقطه خورده رمزی که میخواهید برای وایرلس بگذارید را وارد کنید.

نکته : رمز باید بیشتر از 8 کاراکتر و کمتر از 63 کاراکتر و انگلیسی باشد.

بعد از وارد کردن رمز بر روی گزینه apply/save کلیک کنید.

تبریک تنظیم مودم D-Link 2730u با موفقیت انجام شد.

نکته : حال اگر به دستگاهتان با وایرلس متصل بوده اید، ارتباط قطع شده! و باید مجدداً به مودم از طریق اسم و پسورد جدیدی که برای مودم گذاشتید متصل بشید.

 

پس از چند لحظه چراغ اینترنت مودم شما روشن خواهد شد در غیر اینصورت مودم خود را خاموش کنید و پس از سه الی پنج دقیقه دوباره روشن کنید.