دوستان امروز نحوه تنظیم مودم TP-LINK TD-W9960 رو به شما آموزش میدیم ، با ما در ادامه همراه باشید…

تنظیم مودم TP-LINK TD-W9960

نکته: قبل از هر کاری از فعال بودن سرویس ADSL خود مطمئن شوید (با اتصال مودم به خط تلفن باید چراغ ADSL پس از حدود 30 ثانیه ثابت روش شود).

 

1. برای شروع تنظیم مودم TP-LINK TD-W9960 ابتدا وارد صفحه تنظیمات مودم میشیم ، برای این کار داخل آدرس بار مرورگر خود IP مودم که در اکثر مودم ها192.168.1.1 می باشد را تایپ کنید و کلید Enter را فشار دهید.

مانند عکس>

 

حالا پنجره ای برای شما باز می شود که از شما User name و Password را در خواست می کند.

 

در اینجا ما فرض رو بر این میگیریم که مودم شما ریست شده است یا برای اولین بار است که می خواهید وارد تنظیمات مودم خود شوید

و در نتیجه User name و Password برای آن تعیین نکرده اید.
همان User name و Password پیش فرض را که در پشت مودم شما یا در دفترچه راهنمای آن نوشته شده است را وارد می کنید.
User name و Password اکثر مودم ها کلمه admin ( هم برای نام کاربری و هم برای رمز عبور ) است.
برای تنظیم مودم TP-LINK TD-W9960به صورت پیش فرض admin و admin مشخص شده است.(در صورتی که خودتون پسورد رو عوض کردین ، پسورد مودم را وارد کنید)

نکته: این Username و Password را با Username و  Password ی که ISP به شما داده اشتباه نگیرید.

نکته: اگر پسورد رو قبلا عوض کردین و در حال حاضر نمیدونین پسورد چیه میتونین مودم خود را ریست کنید.

 

2. بعد از وارد شدن به صفحه تنظیمات مودم، از بالا روی قسمت basic باشید و از سمت چپ گزینه internet را انتخاب نمائید.

 

3. در صفحه internet connection setup گزینه isp list روی other باشه ، گزینه DSL Modulation Type روی adsl باشه ، الان نوبت به VPI و VCI می رسد. این مقادیر ممکن است برای هر سرویس دهنده مختلف باشد ولی مقادیر اکثر سرویس دهنده ها در ایران 0 و 35 است در غیر اینصورت می توانید از سرویس دهنده اینترنت خود سوال کنید.

در این آموزش ما برای تنظیم مودم TP-LINK TD-W9960 از مقدار 0 و 35 استفاده کردیم.

گزینه Internet Connection Type روی گزینه pppoe باشه و نام کاربری و کلمه عبور که از سمت شرکت سرویس دهنده اینترنت به شما داده شده رو وارد کنید. در نهایت پایین صفحه گزینه save رو بزنید تا تنظیمات ذخیره بشه.

 

4. حال از سمت چپ صفحه گزینه wireless را انتخاب کنید. گزینه enable تیک داشته باشه ، network name اسم مودم هست میتونید هر اسمی خواستید به انگلیسی وارد کنید ، و در قسمت password رمز وایرلس رو وارد کنید ( رمز وای فای مودم میشه که مثلا با موبایل میخواین وصل بشید ازتون میخواد) رمزی که وارد میکنید باید بین 8 تا 63 کاراکتر انگلیسی باشه (عدد و حروف و # _ ! میتونید بذارید) و در انتها روی گزینه save کلیک کنید تا تنظیمات ذخیره شود.

در اینجا کار تنظیم مودم TP-LINK TD-W9960 شما به پایان می رسد.

پس از چند لحظه چراغ اینترنت مودم شما روشن خواهد شد در غیر اینصورت مودم خود را خاموش کنید و پس از سه الی پنج دقیقه دوباره روشن کنید.