دوستان امروز نحوه تنظیم مودم ASUS RT-N12 رو به شما آموزش میدیم ، با ما در ادامه همراه باشید…

تنظیم مودم ASUS RT-N12

نکته: قبل از هر کاری از فعال بودن سرویس ADSL خود مطمئن شوید (با اتصال مودم به خط تلفن باید چراغ ADSL پس از حدود 30 ثانیه ثابت روش شود).

1. برای شروع تنظیم مودم ASUS RT-N12 ابتدا وارد صفحه تنظیمات مودم میشیم ، برای این کار داخل آدرس بار مرورگر خود IP مودم که در اکثر مودم ها 192.168.1.1 می باشد را تایپ کنید و کلید Enter را فشار دهید.

مانند عکس>

 

حالا پنجره ای برای شما باز می شود که از شما User name و Password را در خواست می کند.

 

در اینجا ما فرض رو بر این میگیریم که مودم شما ریست شده است یا برای اولین بار است که می خواهید وارد تنظیمات مودم خود شوید

و در نتیجه User name و Password برای آن تعیین نکرده اید.
همان User name و Password پیش فرض را که در پشت مودم شما یا در دفترچه راهنمای آن نوشته شده است را وارد می کنید.
User name و Password اکثر مودم ها کلمه admin ( هم برای نام کاربری و هم برای رمز عبور ) است.
برای تنظیم مودم ASUS RT-N12 به صورت پیش فرض admin و admin مشخص شده است.(در صورتی که خودتون پسورد رو عوض کردین ، پسورد مودم را وارد کنید)

نکته: این Username و Password را با Username و  Password ی که ISP به شما داده اشتباه نگیرید.

نکته: اگر پسورد رو قبلا عوض کردین و در حال حاضر نمیدونین پسورد چیه میتونین مودم خود را ریست کنید.

2. بعد از وارد شدن به تنظیمات از سمت چپ صفحه زیر قسمت advanced setting گزینه wan را انتخاب نمائید.

 

3. گزینه wan connection type را روی pppoe قرار دهید، برای قسمت های wan ip setting و wan dns setting تیک گزینه automatically روی yes باشه تا به صورت اتوماتیک عمل کنه.

 

4. در قسمت account setting نام کاربری و کلمه عبوری که از سمت isp (سرویس دهده اینتترنت) خود دریافت کرده اید وارد کنید و در نهایت از پایین صفحه گزینه apply را بزنید با تنظیمات ذخیره شود.

 

5. حال نوبت به تنظیمات وایرلس مودم میرسه، از سمت چپ صفحه تنظیمات زیر قسمت advanced setting گزینه wireless را انتخاب نمائید. در صفحه وایرلس گزینه ssid اسم وایرلس مودم هست، میتونید هر اسمی خواستید به صورت انگلیسی وارد نمائید. باقی گزینه ها همانند تصویر زیر یا به صورت پیش فرض مودم باشه فقط گزینه authentication method را روی wpa2-psk یا wpa2-personal قرار دهید و در قسمت wpa pre-shared key پسورد وایرلس رو وارد کنید ( رمز وای فای مودم میشه که مثلا با موبایل میخواین وصل بشید ازتون میخواد) رمزی که وارد میکنید باید بین 8 تا 63 کاراکتر انگلیسی باشه (عدد و حروف و # _ ! میتونید بذارید) و در انتها پایین صفحه روی گزینه aplly کلیک کنید تا تنظیمات ذخیره شود.

 

در اینجا تنظیم مودم ASUS RT-N12 شما به پایان می رسد.

پس از چند لحظه چراغ اینترنت مودم شما روشن خواهد شد در غیر اینصورت مودم خود را خاموش کنید و پس از سه الی پنج دقیقه دوباره روشن کنید.